top of page

Doktorantki

mgr Basia Kaczmarek

basia.jpeg

Studentka drugiego roku Szkoły Doktorskiej Nauk Ścisłych (na Wydziale Chemii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W tym mieście ukończyła także kosmetologię na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego. Honorowa członkini Naukowego Koła Chemików UAM.

Do tej pory pracę we fhrątzLABIE skupiała na mechanochemicznej syntezie pochodnych amidokwasowych silseskwioksanów klatkowych. Badania te były tematem obronionej pracy licencjackiej, a także przerodziły się w pierwsze osiągnięcie naukowe: współautorstwo komunikatu Grinding the Cubes – Multigram Solid-State Synthesis of Silsesquioxane Amic Acids opublikowanego w czasopiśmie ACS Sustainable Chemistry & Engineering.
 

Prywatnie miłośniczka literatury fantasy, rysowania i dobrego jedzenia.

mgr Natalia Pietras

pietras.png

Natalia jest doktorantką w Szkole Doktorskiej Nauk Ścisłych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza (dyscyplina: nauki chemiczne). W kręgu jej naukowych zainteresowań znajdują się przede wszystkim zagadnienia związane z syntezą i szeroko pojętą „zieloną chemią”. Jej ulubionym pierwiastkiem jest niezaprzeczalnie bor, który towarzyszył jej w pierwszym małym sukcesie naukowym i towarzyszy nadal.
 

W 2019 roku kierowała grantem studenckim BESTStudentGRANT pt. "Mechanochemiczna synteza borofosfonianów klatkowych". Od 2023 roku jest też kierownikiem minigratu doktoranckiego ID-UB (102/13/SNŚ/0012).
 

Po pracy lubi delektować się aromatyczną kawą oraz zanurzyć w świecie książek, najlepiej z gatunku thriller/horror. Ostatnio również coraz częściej zgłębia kino alternatywne. Wieczorami możecie ją również spotkać na jednej z poznańskich siłowni :) 

bottom of page