top of page

Zespół

basia.jpg

Basia Kaczmarek

II rok studiów magisterskich

Studentka drugiego roku studiów magisterskich (specjalność: analityka chemiczna) na Wydziale Chemii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W tym mieście ukończyła także kosmetologię na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego. Członkini Naukowego Koła Chemików UAM. 

 

Do tej pory pracę we fhrątzLABIE skupiała na mechanochemicznej syntezie pochodnych amidokwasowych silseskwioksanów klatkowych. Badania te były tematem obronionej pracy licencjackiej, a także przerodziły się w pierwsze osiągnięcie naukowe: współautorstwo komunikatu „Grinding the Cubes – Multigram Solid-State Synthesis of Silsesquioxane Amic Acids” opublikowanego w czasopiśmie ACS Sustainable Chemistry & Engineering.
 

Prywatnie miłośniczka literatury fantasy, rysowania i dobrego jedzenia.

278043144_1146596596194534_7870440578600017144_n.jpg

Paulina Kijewska

II rok studiów magisterskich

Studentka analityki chemicznej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Od pierwszego roku studiów jest związana z Naukowym Kołem Chemików. Od kilku lat główną tematyką jej badań są syntezy pochodnych iminowych, a od niedawna mocznikowych i tiomocznikowych POSS. Pod opieką dr Fhrątza obroniła pracę licencjacką pt. "Iminowe pochodne silseskwioksanów klatkowych - syntezy rozpuszczalnikowe i mechanochemiczne". Obecnie przeprowadza badania pod kątem realizacji pracy magisterskiej. Czas wolny uwielbia spędzać w górach i jeżdżąc na nartach.

natalia.jpg

Natalia Pietras

II rok studiów magisterskich

Natalia aktualnie studiuje chemię (specjalność: chemia kosmetyczna) na Wydziale Chemii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. W kręgu jej naukowych zainteresowań znajdują się przede wszystkim zagadnienia związane z syntezą i szeroko pojętą „zieloną chemią”. Jej ulubionym pierwiastkiem jest niezaprzeczalnie bor, który towarzyszył jej w pierwszym małym sukcesie naukowym.

 

W 2019 roku kierowała grantem studenckim BESTStudentGRANT pt. "Mechanochemiczna synteza borofosfonianów klatkowych".
 

Po godzinach na uczelni lubi wypić dobrą kawę i przeczytać dobrą książkę (najlepiej z gatunku thriller/horror). W ostatnim czasie lubi też wybrać się do kina na filmy alternatywne.

as.png

Agata Staszak

III rok studiów licencjackich

Studentka I stopnia chemii kosmetycznej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Od roku związana z Naukowym Kołem Chemików. W ostatnim czasie skupiała się na napisaniu pracy licencjackiej pod opieką dr Fhrątza pt. „Mechanochemiczna synteza heterosilseskwioksanów klatkowych”. W nowym roku akademickim planuje rozpocząć II stopień studiów oraz kontynuować prace w zespole poszerzając swoją wiedzę na temat kubicznych związków chemicznych. 
 

Poza uczelnią miłośniczka roślin, wielbicielka dobrych filmów i seriali. W ostatnim czasie odkryła pasje do gier planszowych.

bottom of page